Кожна собака, як і людина, має свій запах, і від цього нікуди не дітися. Деякі породи в силу своїх особливостей витончують запах сильніше, а деякі – слабше.
Багато хто вважає, що собака пахне тому, що сильно потіє, але це не завжди так.
Фізіологічні причини «аромату собаки» наступні:
- Запах поту, який виходить від лап чотириногого друга. У собак між пальців розташовуються потові залози, тому влітку і взимку запах буде посилюватися. Правда, це пов’язано не з перегрівом, а з тим, що з організму тварини через потові залози виводяться токсини.
- Запах мастила для вовни. Як вже говорилося, всі собаки пахнуть з різною інтенсивністю. Це безпосередньо залежить від чутливості і кількості сальних залоз. У тих порід, які можуть виживати в суворих умовах, або «плавцових» собак жирових залоз набагато більше. Подібне стосується і короткошерстих друзів наших молодших, шкіра яких також має гарний жировий захист. Якщо у собаки немає підшерстя, тоді від неї особливий «аромат» буде виходити, коли намокне шерсть.
Всі перераховані вище фактори призводять до того, що в квартирі з’являється запах псини. Однак не варто поспішати і купувати ті породи собак, у яких немає підшерстя, тільки тому, що вони будуть «пахнути» трохи менше. Причина криється в тому, що є ще ряд нюансів, які викликають характерний запах.
Мова йде про:
- Сезонної линьки. З приходом весни наші чотириногі друзі починають скидати свою зимову шубу. Їх «наряд» настільки сильно просочений жиром, що буде пахнути ще довго.
- Промоканні шерстяного покриву. Після того як собака починає висихати, запах стає набагато сильніше. Він зменшиться тоді, коли шерсть тварини повністю просохне.
- Фізичного навантаження. Під час посилення метаболізму, організм починає працювати інакше. Це стосується і видільної системи — тих же сальних залоз, тому про себе дають знати неприємні «аромати».
- Брудної шерсті. Ветеринари не рекомендують часто купати собак, а особливо ряд популярних «кімнатних» порід. Однак це не означає, що тварина не можна мити зовсім. Якщо цього не робити, то підвищиться концентрація жиру, що призведе до дуже різкого запаху, який буквально почне «бити»в ніс.
- Гормональних перепадах. Під час статевого дозрівання, тічки або в період «гульок» природний запах собак кілька посилюється — це пов’язано з порушенням обмінних процесів, які відбуваються в організмі чотириногого друга. У той же час запах кілька сильніше у особин чоловічої статі.
Все це природні причини, від яких не втекти.
Правда, є і такі, які з’являються із-за неправильного догляду або харчування:
- Неграмотне годування. Собакам не можна давати копченості та солодощі, тому що від цього порушуються обмінні процеси, що призводить до підвищення активності потових і сальних залоз. Це ж стосується дешевих сухих кормів, які складаються з перемелених кісток і подібних відходів. Особливо хочеться відзначити продукти, що призводять до бродіння, і рибу. Годувати подібної їжею собак не можна.
- Неправильний вигул тварин. Багато людей в силу того, що їх цілий день немає вдома, не в змозі гуляти з собакою часто і тривало. Чотириногі друзі можуть терпіти довго, але через навантаження на сечовий міхур іноді може мимовільно виділятися кілька крапель рідини, яка залишається на шерсті, лежаку або підлозі. Справитися з запахом аміаку, що міститься в сечі, дуже важко.
Крім цього, існує ще ряд факторів, що призводять до появи запаху: гниття зубів, проблеми з яснами, алергічні реакції і інше. Проте всі ці причини вказують на проблеми зі здоров’ям, які слід не маскувати, а усувати.
Як усунути запах собаки
Багато собачників скаржаться на те, що перепробували всі відомі методи боротьби з запахами, але ефективно і надовго нічого не допомагає. Зрозуміло, що кожен раз прати лежак і обробляти квартиру хлоркою — це не варіант. Однак подібне і не потрібно робити. Сьогодні на ринку представлені такі натуральні засоби, які дають можливість справлятися з різними неприємними запахами. До таких продуктів можна віднести OdorClean Urine, наприклад.
Це товар нового покоління, який прекрасно прибирає всі сторонні «аромати» і абсолютно безпечний для здоров’я. Засіб можна використовувати навіть тоді, коли поруч знаходяться діти або тварини. Воно створено на основі природних компонентів, тому не несе ніякої шкоди ні здоров’ю людей, ні навколишньому середовищу.